Hledáte tipy na výlety a dovolenou v České republice? Ve spolupráci s portálem Megaubytko.cz najdete množství tipů na výlety a na levné ubytování pro Vaši dovolenou. Doporučujeme turisticky oblíbené regiony Vysočina a Jeseníky. Ubytování si rychle a snadno zarezervujete na stránkách ubytování Jeseníky a ubytování Vysočina. Naplánujte si dovolenou s lehkostí ještě dnes.
Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: Svatý Kliment víc než kdo jiný si zimu oblíbí.

Cestování bez pojistky je zbytečný risk

28.6.2017

Se stoupajícími teplotami se začíná pomalu, ale jistě rozbíhat hlavní cestovatelská sezóna. Ať už se chystáte jen na krátký výlet s rodinou, prodloužený víkend s turistickým programem, jarní relaxaci v lázních, nebo už uvažujete o letní dovolené, nezapomeňte na pojištění.  A to platí nejen o odpočinku, ale také studijních pobytech, či služebních cestách. Pořiďte si kvalitní cestovní pojištění a doplnit ho můžete i o pojistku úrazovou.

Proč si pořídit cestovní pojištění

Protože je to levné, takže když se nic nestane, nepřijdete o velkou částku. Ale když se vám přihodí úraz, nebo vám zloděj vykradne pokoj v hotelu, může vám to ušetřit řadu nepříjemností. Na dovolené se obvykle utrácí za zbytečnosti, takže peníze ušetřené na pojistce a utracené za více či méně vkusné suvenýry mohou být ve finále hodně špatnou investicí.  Transport sanitkou třeba ze Španělska do Čech, nebo případně z nějaké exotické destinace letecky na lůžku opravdu není právě levná záležitost.

Proč si pořídit cestovní pojištění

Co je to cestovní pojištění

Cestovní pojištění si můžete individuálně nastavit přesně podle cíle vaší cesty, aktivit, na které se během chystáte, i podle toho, jak moc rizika na vás bude na cestě čekat. Zatímco dříve se vztahovalo hlavně na zahraniční cesty, dnes se můžete pojistit na i domácí dovolenou.

Cestovní pojištění  v sobě nejčastěji zahrnuje úhradu léčebných výloh, ať už je lékařská péče potřebná kvůli úrazu nebo náhlému onemocnění. Pojistka kryje obvykle úhradu léčebných výloh:

-          ošetření u lékaře

-          hospitalizaci v nemocnici

-          úhradu nezbytných léků

-          úhradu nákladů na příjezd rodinného příslušníka za nemocným

-          repatriaci nemocného, tedy návratu pojištěné osoby domů, v případně nutnosti s lékařskou asistencí

Většina cestovních pojistek dává pojištěnému právu využít nonstop asistenční službu s česky hovořícími operátory. Asistenční služba pomůže pojištěnému s výběrem vhodného zdravotnického zařízení i při problémech s komunikací.

Další částí, někdy integrovanou, jindy volitelnou, je:

-          pojištění storna zájezdu z důvodu nemoci, úmrtí v rodině a dalších vážných důvodů

-          pojištění ztráty zavazadel

-          pojištění proti krádeži zavazadel a osobních věcí

-          případně také pojištění odpovědnosti za škodu 

Za příplatek si lze připojistit i riziko úrazu při tzv. adrenalinových sportech. Ale tady pozor, každá pojišťovna je může definovat poněkud jinak, takže si důkladně přečtěte pojistné podmínky, protože to, co má jedna z pojišťoven v základním pojištění, může být u jiné pojišťovny již rizikovým sportem za příplatek. Pokud cestujete často, můžete si uzavřít celoroční pojištění, které lze využít i na opakované cesty.

Proč úrazové pojištění

Úraz se nám může stát kdykoli, ale právě o dovolených je šance na zlomeninu či jinou nepříjemnost vyšší. A to platí hlavně o dětech.  Úrazová pojistka vám může pomoci, když kvůli zranění bude muset dlouho zůstat doma třeba se zlomenou nohou, nebo nebudete moct pracovat kvůli péči o dítě po úrazu. Navíc se cestovní a úrazové pojištění nevylučují, ale vzájemně doplňují, takže můžete dostat úhradu z obou pojistek. Některé cestovní pojistky mohou obsahovat i úrazovou složku, ale většinou s menším limitem i plněním než má samostatné úrazové pojištění.

Kde se pojistit na cesty

Možná už pojištění jste a ani si to nepamatujete. Cestovní pojištění je doplňkovou službou například u některých platebních karet. Ale lepší je uzavřít si pojistku přesně na míru konkrétní cesty. To můžete udělat nejen u všech velkých pojišťoven, ale cestovní pojištění můžete uzavřít i ve své zdravotní pojišťovně, v bance nebo v cestovní kanceláři. Pojištění můžete uzavřít i online. Jde to velmi rychle, takže to zvládnou na poslední chvíli i zapomnětliví.

Než ale podepíšete osobně smlouvu, nebo kliknete na „odeslat“ na počítači, raději si jednotlivé nabídky úrazového i cestovního pojištění porovnejte. Můžete k tomu použít některé z online srovnávačů, jako jsou například bezvamoney.cz.

Na co si dát pozor

1. Limity plnění  - ani v rámci jedné pojistky nedostanete za různou pojistnou škodu stejné plnění. Na každé pojistné riziko je stanoven jiný limit plnění. Někdy stačí pár korun na den a takový limit se podstatně zvýší. Zbytečně proto nešetřete.

2. Výluky – ty určují podmínky, za nichž nemůže být pojistka vyplacena. Týkají se například toho, na které ukradené položky se nevztahuje pojištění, jaké chování může rušit plnění u léčebných výloh, jaké nemoci vylučují uzavření pojistky apod.

Mně se nemůže nic stát

To je sice poněkud odvážné tvrzení, ale můžete mít štěstí a všechny negativní situace na cestách se vám vyhnou. Nebo taky ne. Pro skutečně klidnou dovolenou i služební cestu je pojištění nezbytné. Ať už se rozhodnete pro základní či rozšířené cestovní pojištění, případně navíc ještě s úrazovou pojistkou, finance od pojišťovny vám pomohou dostat se z problémů a vyřešit třeba i dlouhodobé následky. Chce to jen trochu času a doslova pár korun. Vyplatí se to. 



© Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů